info@liptovarena.sk
+421 915 297 271
facebook

Floorball

Úvod Športoviská Floorball

Povrch hracieho ihriska vo volejbalovej hale: Gerflor Taraflex®
Hracia plocha je vhodná aj na medzinárodné súťaže.

Florbal možno charakterizovať ako bezkontaktnú športovú hru, ktorá sa hráva v halách s tvrdým povrchom so špeciálnou hokejkou a loptičkou. Tento šport je podobný hokeju, či hokejbalu, no má svoje špecifické pravidlá. Tým najzákladnejším je, že vo florbale je zakázaný tvrdý kontakt s protihráčom. Z toho dôvodu je, na rozdiel napr. od hokejbalu, veľmi vhodným športom aj pre dievčatá.

Základné pravidlá hry: Hru hrajú 5 hráči v poli a brankár na každej strane. Počet hráčov v poli sa mení počas hry vylúčeniami. Družstvo môže pozostávať z 20 hráčov s niekoľkými brankármi. Pohyb vo florbale je vykonávaný behom porovnateľným s basketbalom.Vo florbale je povolený fyzický kontakt len telom - bez rúk a hokejky. Florbal sa hrá v troch tretinách po 20 (prípadne 15) minút hracieho času. Hrací čas sa prerušuje v prípade ak:

  • sa lopta dostane mimo hracej plochy
  • nejaký hráč poruší pravidlá hry
  • počas trestného strieľania
  • v mimoriadnych situáciách

Výstroj: Hráčska výstroj pozostáva z krátkych nohavíc, trička (dresu) s číslom na chrbte a hrudi a halovej obuvi. Brankár musí mať dlhé nohavice, masku a môže mať rukavice. Palice sú zvyčajne vyrobené zo sklených, polykarbónových alebo karbónových vlákien.

Zaujímavosti: Začiatky florbalu môžeme nájsť v 60-tich rokoch 20. storočia v USA. O niekoľko rokov neskôr sa dostal na Škandinávsky polostrov, kde si získal veľkú obľubu vo Švédsku a Fínsku.

X

Kontaktný formulár: