Úvod Športoviská Bedminton

Povrch hracieho ihriska vo volejbalovej hale: Gerflor Taraflex®
Hracia plocha je vhodná aj na medzinárodné súťaže.

Bedminton je najrýchlejším raketovým športom pre dvoch alebo štyroch hráčov. K hre sú potrebné bedmintonové rakety, košík, bedmintonový kurt a sieť. Hráči môžu byť akéhokoľvek veku, výšky, váhy či pohlavia. Bedminton sa hráva väčšinou v krytých halách.

Základné pravidlá hry: Pred začiatkom každého zápasu sa losuje o podanie. V pravidlách nie je presne uvedené, akým spôsobom, ale väčšinou sa hodí košík do siete a voľbu má ten, na ktorého ukazuje špička košíka po jeho dopade. Kto losovanie vyhrá, môže si vybrať, či bude podávať ako prvý alebo si môže vybrať, na ktorej strane kurtu chce hrať. Cieľom hry je dosiahnuť daný počet bodov (štandardne 21). Hráč získava bod, pokiaľ súper spraví chybu. Chybou sa rozumie, že sa netrafí do košíka, neprehodí košík na stranu protihráča, vyhodí košík mimo kurt (do outu). Chybou sa tiež rozumie zasiahnutie siete, pokiaľ nad ňu košík neprejde, ale aj zasiahnutie stropu. Za chybu sa pokladá aj keď sa košík dotkne hráča alebo jeho odevu. Zápas sa hrá na dva víťazné sety, pokiaľ nebolo stanovené inak. V sete víťazí tá strana, ktorá ako prvá dosiahne 21 bodov. Strana, ktorá vyhrá výmenu, získava bod. Za stavu 20 – 20 vyhráva set strana, ktorá ako prvá dosiahne dvojbodové vedenie. Za stavu 29 – 29 vyhráva set strana, ktorá získa 30. bod.

Výhody: Bedminton rozvíja postreh a má vplyv na výbornú kondíciu.

Zaujímavosti: Bedminton je jedným z najrýchlejších raketových športov na svete. Hráč musí mať postreh a výbornú kondíciu. Behom jediného zápasu často nabehá až niekoľko kilometrov. Pri smeči presahuje rýchlosť košíka aj 300 km/h.