info@liptovarena.sk
+421 915 297 271
facebook

Pieskové sochy v Liptov aréne

Úvod Archív eventov Pieskové sochy v Liptov aréne

PIESKOVÉ SOCHY V LIPTOV ARÉNE

18.7. - 13.10.2015

Už tento víkend vás pozývame na „ochutnávku“ tejto neopakovateľnej výstavy. Okrem rozprávkových sôch v detskom kútiku uvidíte sochárov z celého sveta pri tesaní egyptských artefaktov zo sypkého piesku.

FARAÓNI – OBRIE SOCHY Z PIESKU

    Cestujete po svete a už ste videli kadečo? Máte radi nezabudnuteľné zážitky? Chcete vidieť niečo, čo ste predtým nikdy nevideli? Zaujímajú vás staroveké mystické príbehy?

   Máme pre vás dobrú správu – nemusíte cestovať ďaleko. Stačí navštíviť Liptov arénu pri Tatralandii a prenesiete sa do dôb starovekého Egypta.  Na výstave FARAÓNI máte možnosť vidieť egyptské artefakty, ktoré objavovali bádatelia z celého sveta po stovky rokov. Tím najlepších medzinárodných sochárov ich pre vás pripravil v netradičnom prevedení z piesku. Príďte sa na vlastné oči presvedčiť , že tieto impozantné monumenty sú skutočne vytesané zo sypkého piesku.

   Keď na výstavu FARAÓNI vstúpite, dych vám vyrazí verná replika najznámejšieho faraóna Tutanchamona, ktorý po 10 rokoch vlády záhadne zomrel len vo veku 19 rokov. Neuveriteľný je aj pohľad na múmie týchto velikánov. Viac sa dozviete aj o egyptských zvykoch mumifikácie a pochovávania faraónov. Na výstave zistíte, aký tajuplný bol staroveký egyptský svet na brehoch Nílu. 

   Na svoje si prídu aj najmenší milovníci súčasných rozprávok. Neopakovateľným zážitkom pre nich určite bude, keď sa postavia zoči-voči Mimoňovi gigantických rozmerov. To však nie je všetko – čakajú ich ďalšie známe rozprávkové postavičky a detský kútik s pieskoviskom.     

  

 


X

Kontaktný formulár: